Vi är Borås TME

Vi är 15 engagerade medarbetare som arbetar inom områdena turism, möten och evenemang (TME). En sak som vi alla har gemensamt är att vi brinner för vår stad. Vi älskar Borås!

Kontaktuppgifter

Österlånggatan 17
503 31 Borås
info@boras.com
033-35 70 90
Org.nr: 556784-7719

Medarbetare

Ann Lilja Lundin

Administratör

0734-32 75 07
ann.lilja.lundin@boras.com

Anna Lilja

Projektledare

0734-32 75 06
anna.lilja@boras.com

Anna Liljenby

Anna Liljenby

Samordnare stadsliv

0734-32 88 15
anna.liljenby@boras.com

Erica Burman

AD-assistent

0734-32 76 88
erica.burman@boras.com

Gunilla Karlsson

Ekonomiansvarig

0768-88 70 84
gunilla.karlsson@boras.com

Henrik Björnander

Projektutvecklare

0733-56 36 02
henrik.bjornander@boras.com

Jessica Till

Koordinator näringsliv och skola

0707-36 39 86
jessica.till@boras.com

Katja Sjöblom

Digital kommunikatör

0733-11 34 77
katja.sjoblom@boras.com

Maria Fallbäck

Content manager

0768-88 70 86
maria.fallback@boras.com

Marita Curran

Projektutvecklare

0734-32 75 04
marita.curran@boras.com

Niclas Björkström

Administrativ chef

0734-32 75 08
niclas.bjorkstrom@boras.com